Jeden ze sedmi divů světa - Grand Canyon v americkém státě Arizona - navštíví každoročně více než čtyři miliony turistů.
Co dělat v Grand Canyonu
Pěší turistika
Stezky podél kaňonu Bright Angel Trail South Kaibab Trail North Kaibab Trail
Ostatní aktivity
Rafting Výlet na mulách
Partneři
Jihozápad USA je doslova plný nádherných přírodních památek a národních parků. Jedním z nich je i Údolí smrti neboli Death Valley. Další krásný národní park je Joshua Tree v jihovýchodní části Kalifornie a světovou proslulost si zaslouženě získal národní park Yellowstone. K návštěvě láká i řada dalších států USA; oblíbeným cílem pro dovolenou bývá například prosluněná Florida či na nádhernou přírodu bohatá Aljaška na severozápadě Spojených států.

Co dělat v Grand Canyonu

Návštěva Grand Canyonu je vhodnou příležitostí zejména k aktivnímu strávení pobytu či dovolené. Doslova rájem je Grand Canyon pro turisty – na jižní i severní straně kaňonu jsou vybudované vyhlídkové, několik desítek kilometrů dlouhé, stezky, z nichž je úžasný výhled do nitra kaňonu.

Aktivnější návštěvníky, které pohled shora za čas omrzí, jistě zláká možnost túry do nitra kaňonu, případně až na jeho dno k řece Colorado. Procházka až dolů může být velmi náročná, a to zejména v letních měsících. Ani méně zdatní jedinci by si však tuto možnost neměli nechat ujít; vždy je možno se otočit na libovolném místě a vrátit se zpět. Již několik stovek metrů pod vrcholem kaňonu se otevírají turistům zcela nová panoramata.

Z vrcholů Grand Canyonu vedou tři hlavní udržované stezky tvořící tzv. koridor. Patrně nejoblíbenější je Bright Angel Trail, jejíž ústí je přímo v Grand Canyon Village na jižní straně parku. Stezka má nejvyšší sklon hned v několika prvních kilometrech; posléze se její sklon zmírňuje. Až k řece Colorado měří Bright Angel Trail zrhuba patnáct kilometrů a na trase je na několika místech k dispozici pitná voda.

Další oblíbenou stezkou vedoucí z jižní strany kaňonu je South Kaibab Trail. Začíná několik stovek metrů na východ od návštěvnického centra a k ústí je možno dojít pěšky či zdarma dojet autobusem. Stezka je rychlejší a kratší než Bright Angel Trail a její sklon je v podstatě konstantní. Ze severní části parku vede do údolí jedna udržovaná stezka nesoucí název North Kaibab Trail. Ta je z třech hlavních tras nejdelší; až ke dnu kaňonu měří přes 22 kilometrů.

Kromě turistiky si na své přijdou v Grand Canyonu i vodáci a příznivci raftingu, kteří se mohou pokusit sjet divokou řeku Colorado vedoucí nitrem kaňonu. Je možné využít služeb specializovaných agentur s profesionálními vůdci či sjet Colorado na vlastní pěst; v takovém případě je ale třeba mít povolení od správy parku.

Tradiční aktivitou, pěstovanou v Grand Canyonu již po celá desetiletí, jsou výlety na mulách, ať již po vrcholu kaňonu či až na jeho dno.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek grand-canyon.cz zakázáno.    © 2016 grand-canyon.cz
Oktoberfest
Kontakt   |   Ochrana soukromí   |   Archiv