Jeden ze sedmi divů světa - Grand Canyon v americkém státě Arizona - navštíví každoročně více než čtyři miliony turistů.
Co dělat v Grand Canyonu
Pěší turistika
Stezky podél kaňonu Bright Angel Trail South Kaibab Trail North Kaibab Trail
Ostatní aktivity
Rafting Výlet na mulách
Booking.com

Bright Angel Trail

Bright Angel Trail je patrně nejoblíbenější stezkou v celém parku, dobře udržovanou a s pravidelnými zdroji pitné vody; zároveň je bezesporu nejbezpečnější stezkou vedoucí do nitra údolí. Její ústí je přímo v Grand Canyon Village; stezka je až k řece na dno kaňonu dlouhá 15 kilometrů. Stezka je nejstrmější ve své vrchní části, zhruba v prvních šesti kilometrech, kdy vede nekončícími serpentinami.

Při přiblížení k Indian Garden, kde je k dispozici kemp, se sklon zmírňuje, ale zejména v letních měsících se začíná přidávat obrovské vedro. To se ještě prohlubuje v dalších částech stezky, zejména v poslední části při cestě z River Resthouse k řece Colorado, kdy stezka vede okolo rozpálených písečných dun. Stezka pak končí v kempu Bright Angel na dně kaňonu, když návštěvník překoná výškový rozdíl zhruba 1350 metrů.

Podél Bright Angel Trail jsou dva kempy – Indian Garden (4,5km) a Bright Angel (15,3 km); pro přenocování v nich je nutné mít povolení. Přenocování mimo tyto kempy není v koridoru stezky Bright Angel povoleno.

Grand Canyon

Bright Angel Trail je oblíbenou stezkou pro denní túry. Krásný výhled do údolí i nahoru na vrchol se otevře již po několika kilometrech, takže návštěvník nemusí litovat, že nedojde až na konec stezky ke dnu kaňonu, neboť i cesta např. do 4,5 km vzdálené Indian Garden se bezesporu vyplatí.

Průměrný čas k dosažení dna kaňonu je mezi 4-6 hodinami; pro cestu zpět na vrchol je dobré počítat s minimálně dvojnásobným časem. Vždy je třeba myslet na dostatek vody, zejména v letních měsících.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek grand-canyon.cz zakázáno.    © 2016 grand-canyon.cz
Oktoberfest
Kontakt   |   Ochrana soukromí   |   Archiv