Jeden ze sedmi divů světa - Grand Canyon v americkém státě Arizona - navštíví každoročně více než čtyři miliony turistů.
Co dělat v Grand Canyonu
Pěší turistika
Stezky podél kaňonu Bright Angel Trail South Kaibab Trail North Kaibab Trail
Ostatní aktivity
Rafting Výlet na mulách
Booking.com

North Kaibab Trail

North Kaibab Trail je jednou ze tří udržovaných stezek, které tvoří tzv. koridor (spolu se South Kaibab Trail a Bright Angel Trail). Je také jedinou udržovanou stezkou vedoucí ze severní části kaňonu k řece Colorado. Vybudována byla ve dvacátých letech 20. století.

Začátek stezky je umístěn zhruba dva kilometry od návštěvnického centra na severní straně Grand Canyonu. K dispozici je malé parkoviště a od návštěvnického centra vyjíždí každý den ráno (od poloviny května do poloviny října) dva autobusy, které zájemce k ústí stezky dopraví. I když má stezka podobný název jako South Kaibab Trail v jižní části parku, svým profilem je North Kaibab Trail podobná spíše Bright Angel Trail – začíná poměrně prudkým klesáním, kdy na prvních osmi kilometrech klesne o 1100 výškových metrů.

Zajímavou zastávkou je Pumphouse Residence; budova, ve které kdysi po dlouhá desetiletí žil umělec Bruce Aiken. Dva kilometry dále se nachází kemp Cottonwood, ve kterém je možno přenocovat. Ani návštěvníci, kteří v kempu plánují strávit noc, pravděpodobně nepohrdnou ještě dalším dvoukilometrovým výletem dále do kaňonu k vodopádům Ribbon Falls.

Zbytek stezky již není příliš náročný, co se sklonu týče; v letních měsících však cestu velmi znepříjemní velké vedro, které je zvláště intenzivní v posledním úseku, jenž vede skrz rozpálenou černou horninu. Stezka North Kaibab Trail končí po 22 kilometrech v kempu Bright Angel v těsné blízkosti řeky Colorado, kde se tak střetává se dvěma dalšími hlavními stezkami tvořícími koridor.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek grand-canyon.cz zakázáno.    © 2016 grand-canyon.cz
Oktoberfest
Kontakt   |   Ochrana soukromí   |   Archiv