Jeden ze sedmi divů světa - Grand Canyon v americkém státě Arizona - navštíví každoročně více než čtyři miliony turistů.
Co dělat v Grand Canyonu
Pěší turistika
Stezky podél kaňonu Bright Angel Trail South Kaibab Trail North Kaibab Trail
Ostatní aktivity
Rafting Výlet na mulách
Booking.com

South Kaibab Trail

South Kaibab Trail je jedna ze tří hlavních stezek vedoucích do nitra kaňonu, které dohromady tvoří tzv. koridor. South Kaibab je druhou nejpoužívanější stezkou na jižní straně kaňonu. Ve srovnání s nejoblíbenější Bright Angel Trail je kratší, když až na dno kaňonu měří 11,3 km (oproti 15,3 u Bright Angel). Často je proto používána návštěvníky, kteří se chtějí co nejdříve dostat k řece Colorado. Velmi běžnou kombinací turistů je sestup na dno kaňonu po South Kaibab a následný výstup zpět po Bright Angel.

O vznik South Kaibab Trail se paradoxně zasloužil bývalý „majitel“ Bright Angel Trail Ralph Cameron. Ten ji na začátku 20. století vlastnil a vybíral poplatek za její používání. Společnost Santa Fe Railroad se proto rozhodla vybudovat svou vlastní stezku Hermit Trail a národní park pak ze stejného důvodu začal v roce 1924 s budováním South Kaibab Trail.

Začátek stezky je v blízkosti Yaki Point nedaleko návštěvního centra na jižní straně kaňonu. Vzhledem k omezenému prostoru u ústí stezky zde není možno parkovat, a proto musí turisté využít pravidelnou autobusovou přepravu, která je provozována po Desert View Drive.

Grand Canyon

Zatímco sklon Bright Angel Trail je nejvyšší v horní části stezky a dále je relativně mírný, South Kaibab má sklon v podstatě stálý po celé délce trasy. Stezka začíná sérií několika úzkých serpentin, které v zimě často namrzají. Po Skeleton Pointu, vzdáleném zhruba 5 kilometrů od hrany kaňonu, který je doporučován jako nejzazší místo pro denní túru, následuje asi nejtěžší část stezky s poměrně ostrým sklonem. Stezka pak končí u řeky Colorado v kempu Bright Angel, ke kterému je nutno přejít přes řeku Colorado přes černý most.

Podél stezky není k dispozici žádný kemp; je tak možno využít až Bright Angel Campground v cíli stezky u řeky Colorado. Podél stezek tvořících koridor není povoleno kempovat volně v přírodě. Obecně není v Grand Canyonu doporučováno spouštět se do nitra kaňonu v letních měsících a to díky obrovskému horku, které v nižších polohách panuje. South Kaibab je v tomto směru obtížnější než Bright Angel Trail, neboť téměř celá trasa vede na přímém slunci. Vždy je proto nutno myslet na dostatečné zásoby vody.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek grand-canyon.cz zakázáno.    © 2016 grand-canyon.cz
Oktoberfest
Kontakt   |   Ochrana soukromí   |   Archiv