Jeden ze sedmi divů světa - Grand Canyon v americkém státě Arizona - navštíví každoročně více než čtyři miliony turistů.
Co dělat v Grand Canyonu
Pěší turistika
Stezky podél kaňonu Bright Angel Trail South Kaibab Trail North Kaibab Trail
Ostatní aktivity
Rafting Výlet na mulách
Booking.com

Turistické stezky podél Grand Canyonu

Jižní strana Grand Canyonu nabízí rozmanité možnosti pěší turistiky pro všechny typy návštěvníků. Od dětí či fyzicky méně zdatných jedinců, až po zkušené turisty, kteří hledají dobrodružství neprobádaných tras a rádi sejdou z upravených stezek do divoké přírody.

Řadě návštěvníků bude zřejmě stačit pohled do kaňonu z jeho vrcholku; podél hrany kaňonu vede upravená stezka – Rim Trail, která je dlouhá přes dvacet kilometrů. Kolem stezky je řada vybudovaných vyhlídkových míst nabízejících různé pohledy do kaňonu. Zároveň zde jezdí pravidelné shuttly, do nichž je možno na řadě zastávek libovolně nastupovat a vystupovat.

Další stezky na jižní straně již vedou do nitra kaňonu a u žádné z nich se již nejedná o tak lehkou procházku jako u Rim Trail. Pro denní návštěvníky není nutno pořizovat zvláštní povolení; to je zapotřebí pouze v případě, že by turisté chtěli v kaňonu přenocovat. Na jižní straně se nachází několik známých tras vedoucích až ke dnu kaňonu. Většina denních návštěvníků však dává přednost kratším túrám a zpravidla až na dno nedojde – zvládnout za jeden den túru z vrcholu kaňonu k řece a zpět není jednoduché a správa parku to v žádném případě nedoporučuje, jakkoliv fyzicky vyspělí jedinci jsou schopni tuto trasu během jednoho dne zvládnout.

Na severní straně kaňonu je k dispozici řada kratších stezek; většina návštěvníků severní části nevynechá krátkou procházku z návštěvnického centra k Bright Angel Point, odkud je krásný výhled na Grand Canyon. Zajímavou kombinací stezky podél vrcholu kaňonu a lesní procházkou je šestnáctikilometrová Widforss Trail.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek grand-canyon.cz zakázáno.    © 2016 grand-canyon.cz
Oktoberfest
Kontakt   |   Ochrana soukromí   |   Archiv