Jeden ze sedmi divů světa - Grand Canyon v americkém státě Arizona - navštíví každoročně více než čtyři miliony turistů.
Co dělat v Grand Canyonu
Pěší turistika
Stezky podél kaňonu Bright Angel Trail South Kaibab Trail North Kaibab Trail
Ostatní aktivity
Rafting Výlet na mulách
Booking.com

Výlety na mulách v Grand Canyonu

Častým obrázkem, jenž se naskytne návštěvníkům, kteří se rozhodli vyrazit na stezku do nitra kaňonu, jsou dlouhé řady mul nesoucích na svých hřbetech turisty. Pro návštěvníka, jenž se rozhodl použít k výletu vlastní nohy, je toto setkání zpravidla zpestřením, alespoň tedy při prvním kontaktu s těmito zvířaty. Na často velmi úzké stezce je třeba při setkání s mulami dbát velké opatrnosti a dále je též záhodno dívat se, do čeho člověk šlape…

Každopádně výlet na mulách může být pro návštěvníky zajímavým zážitkem. Tato možnost se nabízí na obou stranách kaňonu. V nabídce nejsou jen sestupy do údolí, ale i výlety po vrcholu kaňonu, kde se turisté nevystavují v podstatě žádnému nebezpečí.

Tříhodinová vyjížďka po vrcholu jižního kaňonu k místu zvanému Abyss Overlook vede částečně lesem (Fonderosa Forest). Cena tohoto výletu je zhruba 120 USD, pořádají se dva denně (v zimě pouze jeden) a začátek je přímo v Grand Canyon Village. Pro odvážnější je k dispozici dvoudenní výlet až na dno kaňonu s přespáním ve Phantom Ranch u řeky Colorado. V ceně, která pro první osobu činí zhruba 500 USD a pro každou další 400 USD, je ubytování a strava. Sestup do údolí je po stezce Bright Angel a trvá zhruba 5,5 hodiny, zpět nahoru jde kolona po vedlejší South Kaibab Trail zhruba 6,5 hodin.

Grand Canyon

Na severní straně kaňonu nejsou k dispozici výlety na mulách až k řece Coloradu. Existuje zde možnost zhruba jednohodinového výletu podél vrcholu kaňonu v ceně 40 USD, či půldenní výlet do nitra kaňonu za cenu 80 USD po stezce North Kaibab Trail.

Výletu na mulách se nemůže účastnit každý; zpravidla je zde věkový limit, kdy jezdec musí být starší deseti let. Zároveň platí i limit váhový, který je pro cesty do nitra kaňonu stanoven na zhruba 90 kilogramů, a tento limit je vyžadován a na místě kontrolován… Jezdci zároveň musí umět mluvit a rozumět běžné angličtině.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek grand-canyon.cz zakázáno.    © 2016 grand-canyon.cz
Oktoberfest
Kontakt   |   Ochrana soukromí   |   Archiv