Jeden ze sedmi divů světa - Grand Canyon v americkém státě Arizona - navštíví každoročně více než čtyři miliony turistů.
Co navštívit
Jižní strana
Hermit Road Desert View Drive
Severní strana
Vyhlídková místa
Západní strana
Skywalk
Partneři
Jihozápad USA je doslova plný nádherných přírodních památek a národních parků. Jedním z nich je i Údolí smrti neboli Death Valley. Další krásný národní park je Joshua Tree v jihovýchodní části Kalifornie a světovou proslulost si zaslouženě získal národní park Yellowstone. K návštěvě láká i řada dalších států USA; oblíbeným cílem pro dovolenou bývá například prosluněná Florida či na nádhernou přírodu bohatá Aljaška na severozápadě Spojených států.

Co vidět v Grand Canyonu

Největším zážitkem pro návštěvníky Grand Canyonu bude bezpochyby vyhlídka do rozlehlého kaňonu; zejména v prvním okamžiku bývá řada turistů doslova ohromena tím, co se před nimi z ničeho nic otevře. Po obou stranách národního parku – jižní i severní – je vybudována řada vyhlídkových míst, z nichž je vždy jedinečný pohled do nitra kaňonu; z některých je pak vidět až na dno, kde se vlní divoká řeka Colorado.

Zejména jižní strana, která je pro návštěvníky přístupnější, nabízí bezpočet vybudovaných vyhlídkových míst, z nichž každé má svůj název. Podél hrany kaňonu je vybudována zhruba padesátikilometrová vyhlídková silnice, kolem níž je řada odpočívadel s vyhlídkovými body. Cesta vedoucí z Grand Canyon Village směrem na západ, jež měří zhruba jedenáct kilometrů, se nazývá Hermit Road. Pro automobily je přístupná pouze v zimních měsících, v ostatních částech roku je pro pohyb po silnici možno využít bezplatnou autobusovou přepravu. Kolem silnice je vybudována i stezka pro pěší a cyklisty. Na jedenáctikilometrové stezce je celkem devět vyhlídkových míst.

Od návštěvnického centra směrem k východnímu vjezdu do parku vede čtyřicetikilometrová silnice, jež je také lemována řadou vyhlídek. Cesta se nazývá Desert View Drive a je pojmenována podle svého cíle - Desert View; nachází se ve východní části parku a jeho součástí je kromě návštěvnického centra i oblíbená vyhlídková věž – Desert View Wachtower.

Nejnovější atrakcí u Grand Canyonu je Skywalk – prosklená vyhlídka, která je upevněna do skály a ční do dvacetimetrové dálky nad kaňonem. Skywalk není součástí národního parku, ale je provozován příslušníky kmene Hualapai.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek grand-canyon.cz zakázáno.    © 2016 grand-canyon.cz
Oktoberfest
Kontakt   |   Ochrana soukromí   |   Archiv