Jeden ze sedmi divů světa - Grand Canyon v americkém státě Arizona - navštíví každoročně více než čtyři miliony turistů.
Co navštívit
Jižní strana
Hermit Road Desert View Drive
Severní strana
Vyhlídková místa
Západní strana
Skywalk
Booking.com

Vyhlídková trasa Desert View Drive

Zatímco vyhlídková trasa Hermit Road měří pouze jedenáct kilometrů a v hlavní sezoně je stezka na této trase i vyhlídková místa často přeplněna turisty, další vyhlídková trasa nazývaná Desert View Drive bývá co do počtu turistů trochu přístupnější. Desert View Drive je dlouhá čtyřicet kilometrů a vede od návštěvnického centra podél jižní hrany kaňonu až k východnímu vjezdu do parku.

Na trase je vybudováno šest vyhlídkových míst a čtyři pikniková odpočívadla. Jedním z nejpopulárnějších vyhlídkových míst na Deset View Drive je tzv. Grandview Point, neboť nabízí panoramatický pohled na kaňon směrem k jeho západní části současně s pohledem na několik zákrut řeky Colorado. Do kaňonu zde ústí i oblíbená stezka Grandview Trail.

Zajímavou zastávkou na Desert View Drive jsou i pozůstatky vesnice původních obyvatel Grand Canyonu – Tusayan Ruin; krátká stezka umožňuje dovědět se více o místě a způsobu života těchto původních obyvatel Grand Canyonu. Součástí je i malém muzeum; vstup do něj je zdarma.

Vyhlídková trasa končí po čtyřiceti kilometrech v místě nazvaném Desert View. Zde je pro turisty k dispozici návštěvnické centrum a také další z úžasných výhledů na řeku Colorado. Turisticky atraktivní je pak zejména strážní věž postavená v roce 1932.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek grand-canyon.cz zakázáno.    © 2016 grand-canyon.cz
Oktoberfest
Kontakt   |   Ochrana soukromí   |   Archiv