Jeden ze sedmi divů světa - Grand Canyon v americkém státě Arizona - navštíví každoročně více než čtyři miliony turistů.
Co navštívit
Jižní strana
Hermit Road Desert View Drive
Severní strana
Vyhlídková místa
Západní strana
Skywalk
Booking.com

Vyhlídková trasa Hermit Road

Okolo jižního vrcholu Grand Canyonu je vybudována zhruba padesátikilometrová silnice, na níž je umístěna řada odpočívadel a vyhlídkových míst, z nichž je úžasný výhled na kaňon. Jedenáctikilometrový úsek, jenž vede podél kaňonu z Grand Canyon Village směrem na východ, se nazývá Hermit Road.

Je na něm vybudováno hned devět vyhlídkových míst, ze kterých je možnost pozorovat Grand Canyon v různých úhlech a z některých je vidět i řeka Colorado. Podél silnice je vybudována stezka pro pěší a cyklisty. Na Hermit Road mají přístup pouze autobusy správy parku, který je pro návštěvníky zdarma, a komerční autobusový přepravce. Osobní automobily mají dovoleno vjet na Hermit Road pouze v zimních měsících od prosince do února.

Hned první vybudovaná vyhlídka s názvem Trailview Overlook poskytuje krásný výhled na jednu z nejznámějších stezek vedoucích do nitra kaňonu – Bright Angel Trail - a její zákruty. Velmi oblíbenou vyhlídkou je i Hopi Point, kde je výhled na Grand Canyon obzvláště široký, a proto je častým cílem návštěvníků pro sledování východu a západu slunce.

Grand Canyon

Z dalšího vyhlídkového bodu – Mojave Point – je hezký výhled na řeku Colorado vlnící se na dně kaňonu; zřejmě ještě lepší a možná jeden z nejlepších výhledů na řeku je pak v Pima Point. Hermit Road končí po jedenácti kilometrech na místě zvaném Hermit Rest, kde jsou pro návštěvníky k dispozici sociální zařízení, občerstvení a obchod se suvenýry.

Pro návštěvníky je k dispozici autobusová přeprava zdarma; shuttle vyjíždí z Grand Canyon Village každých patnáct minut a je do něj a z něj možno volně nastupovat a vystupovat. Autobus zastavuje na všech devíti zastávkách při cestě směrem k Hermit Rest a na čtyřech při cestě zpáteční. Celková cesta autobusem trvá zhruba 80 minut.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek grand-canyon.cz zakázáno.    © 2016 grand-canyon.cz
Oktoberfest
Kontakt   |   Ochrana soukromí   |   Archiv