Jeden ze sedmi divů světa - Grand Canyon v americkém státě Arizona - navštíví každoročně více než čtyři miliony turistů.
Co navštívit
Jižní strana
Hermit Road Desert View Drive
Severní strana
Vyhlídková místa
Západní strana
Skywalk
Booking.com

Proskle ná vyhlídka v Grand Canyonu - Skywalk

Jedna z nejnovějších a zároveň nejvyhledávanějších atrakcí Grand Canyonu je tzv. Skywalk – prosklený most vystupující ze skály zhruba dvacet metrů, skrz nějž je možno shlížet dolů do údolí. Tato vyhlídka není součástí národního parku Grand Canyon, ale je provozována kmenem Hualapai - původními obyvateli žijícími v oblasti Grand Canyonu po staletí. V současnosti žije zhruba 2300 příslušníků tohoto kmene v rezervaci Hualapai, která byla zřízena v roce 1883.

Skywalk byl zpřístupněn veřejnosti v roce 2007 jako první část rozsáhlé výstavby v západní části Grand Canyonu (návštěvnické centrum, hotely, restaurace, golfové hřiště); ta se však dosud neuskutečnila. Skywalk je vzdálen od jižní části národního parku Grand Canyon zhruba 400 kilometrů, cesta z Las Vegas trvá zhruba dvě hodiny. Poslední, zhruba dvacetikilometrová část, vede po nezpevněné komunikaci, s kterou mohou mít některé vozy problémy. K dispozici je v tomto úseku autobusová doprava jezdící v pravidelných intervalech.

Cena za vstup na Skywalk je proměnlivá – v prodeji je několik balíčků, z nichž si návštěvník musí vybrat. Prohlídka okolí včetně vstupu na Skywalk tak zpravidla vyjde minimálně na 70 USD. Na Skywalk je zakázáno nosit vlastní fotoaparáty a mobilní telefony; tato zařízení je nutno uložit do připravených boxů. Na Skywalku je možné nechat si udělat fotky od „oficiálních“ fotografů, které lze posléze koupit; jedna fotografie vyjde na 30 USD…

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek grand-canyon.cz zakázáno.    © 2016 grand-canyon.cz
Oktoberfest
Kontakt   |   Ochrana soukromí   |   Archiv