Jeden ze sedmi divů světa - Grand Canyon v americkém státě Arizona - navštíví každoročně více než čtyři miliony turistů.
Co navštívit
Jižní strana
Hermit Road Desert View Drive
Severní strana
Vyhlídková místa
Západní strana
Skywalk
Booking.com

Vyhlídková místa v severní části Grand Canyonu

Severní stranu Grand Canyonu zvolí pro svou návštěvu zejména turisté hledající klidnější místa a zákoutí pro prohlídku kaňonu. Zatímco vyhlídkové silnice podél jižní strany, zejména pak Hermit Road, jsou v sezoně často zcela zaplněny turisty z celého světa, na severní stranu zavítá pouhá desetina všech návštěvníků.

Řada z nich neomylně zamíří k Bright Angel Point – jedné z nejpodmanivějších vyhlídek na kaňon v severní části parku. Bright Angel Point se nachází na samém konci příjezdové cesty, nedaleko od návštěvnického centra. K vyhlídce je třeba dále dojít po zhruba 400 metrů dlouhé a úzké stezce. Již samotná stezka poskytuje nádherný výhled na okolí; po levé straně se například rozkládá Roaring Springs Canyon. Zajímavá je i proměna okolí, kdy se během několika desítek metrů dostane návštěvník z hustého svěžího lesa, přes zakrslé borovice až k hraně Grand Canyonu, kde ho uchvátí obrovské a holé skalní masivy.

Grand Canyon

Dalšími oblíbenými cíli návštěvníků jsou Point Imperial a Cape Royal, které jsou dosažitelné po vyhlídkové silnici. Point Imperial je místo s nejvyšší nadmořskou výškou na severní straně kaňonu (2683 metrů) a je z něj dobrý výhled na východní část kaňonu. Z Cape Royal je krásný, široký a ničím nelimitovaný výhled na Grand Canyon, a proto bývá častým cílem pro sledování východu a západu slunce; pozorovat je odtud možno i Desert View Watchtower – strážní věž – na jižní straně kaňonu.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek grand-canyon.cz zakázáno.    © 2016 grand-canyon.cz
Oktoberfest
Kontakt   |   Ochrana soukromí   |   Archiv