Jeden ze sedmi divů světa - Grand Canyon v americkém státě Arizona - navštíví každoročně více než čtyři miliony turistů.
Booking.com

Jak se dostat k jižní straně Grand Canyonu

Grand Canyon se nachází v severozápadní části Arizony, blízko hranic s Utahem a Nevadou. Kaňon je téměř 450 kilometrů dlouhý a je řekou Colorado přirozeně rozdělen na dvě poloviny. Na obou stranách – severní (North Rim) i jižní (South Rim) se rozprostírá Národní park Grand Canyon a na obou stranách je k dispozici řada zařízení pro návštěvníky parku.

Většina (zhruba 90%) z více než 4 milionů turistů však volí pro svou návštěvu jižní stranu, která je otevřena celoročně a je snáze dosažitelná od jiných turistických atrakcí či velkých letišť. Jakkoliv je kaňon v průměru pouze 16 kilometrů široký, cesta po silnici z jižní na severní stranu Grand Canyonu je téměř 350 kilometrů dlouhá a zabere tak pět hodiny jízdy autem.

Většina návštěvníků volí pro dopravu ke Grand Canyonu vlastní automobil, ale variantně je možno využít i veřejné autobusové, železniční či letecké přepravy. Z nejbližších větších měst lze jmenovat Phoenix, jenž je vzdálen zhruba čtyři hodiny jízdy, a zhruba stejný čas zabere cesta z Las Vegas. Blíže Grand Canyonu je z relativně větších měst arizonský Flagstaff, vzdálený zhruba hodinu a půl jízdy, který se nachází na mezistátní silnici číslo 40 vedoucí ze západu USA až na východní pobřeží. Z Flagstaffu pak vede směrem ke Grand Canyonu silnice číslo 180.

Autobusové spojení mezi Flagstaffem a národním parkem Grand Canyon provozuje několik společností, např. Arizona Shuttle, a cesta vyjde zhruba na 25 USD každým směrem. Návštěvníci mohou zvolit i železnici jako svůj způsob dopravy; spojení do Flagstaffu zajišťuje národní přepravce Amtrak, dále k parku je nutno použít autobus. Pravidelné vlakové linky z Williams (cca 60 mil od Grand Canyonu) ke kaňonu provozuje společnost Grand Canyon Railway.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek grand-canyon.cz zakázáno.    © 2016 grand-canyon.cz
Oktoberfest
Kontakt   |   Ochrana soukromí   |   Archiv