Jeden ze sedmi divů světa - Grand Canyon v americkém státě Arizona - navštíví každoročně více než čtyři miliony turistů.
Booking.com

Kdy navštívit Grand Canyon

Odpověď na otázku, kdy je nejlepší doba pro návštěvu Grand Canyonu, není jednouchá. Vždy záleží na tom, co návštěvník od svého pobytu očekává a co hledá. Vzhledem k relativně vysoké nadmořské výšce v oblasti Grand Canyonu (přes 2000 metrů nad mořem na vrcholu kaňonu) jsou zimní teploty pro běžné turisty často nepříliš komfortní. Na druhou stranu vidět Grand Canyon z části pokrytý sněhem může být nezapomenutelným zážitkem.

V letních měsících pak kaňon navštěvuje nejvíce turistů a i přes jeho rozlehlost může být velké množství ostatních návštěvníků pro někoho obtěžující. Léto, které na vrcholu kaňonu trvá od června do srpna (na jeho dně pak vzhledem k vyšším teplotám lze uvažovat s intervalem na každé jeho straně o měsíc delším, tedy od května do září), se vyznačuje velmi teplými, ale snesitelnými teplotami na vrcholu Grand Canyonu, a sužujícím žárem na jeho dně. V případě túry do nitra kaňonu je nutno v létě myslet na dostatek vody a dalších zásob. V pozdním létě (srpen a září) jsou pravidlem prudké bouřky doprovázené silným větrem a hustými monzunovými srážkami.

PRUM. POČET NÁVŠTĚVNÍKŮLEDÚNOBŘEDUBKVĚČERČNCSRPZÁŘŘÍJLISPROROK
2003-2012 (tis.)1401453153914305396285834223522211774 343

Začátek podzimu či konec jara může být ideální dobou k návštěvě Grand Canyonu. Počet návštěvníků již není tak vysoký a počasí bývá často velmi příjemné. Květen a říjen jsou typicky relativně suché měsíce, ale občasné dokonce i sněhové přeháňky nejsou ničím výjimečným. Přelom dubna a května je pak často charakteristický silnými větry na obou stranách kaňonu. Průměrná denní teplota se na vrcholu kaňonu v tuto dobu pohybuje okolo 20 stupňů, nejnižší noční teploty klesají v dubnu a říjnu již k bodu mrazu. Teploty na dně kaňonu se pohybují od 15 do 30 stupňů Celsia.

Jižní strana kaňonu je pro návštěvníky otevřena celoročně, zatímco severní je otevřena pouze od poloviny května do poloviny října. V zimě je tak možno Grand Canyon vidět pouze z jižní strany. Teploty se v tuto roční dobu často pohybují pod bodem mrazu; na dně kaňonu však pod nulu zpravidla neklesají.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek grand-canyon.cz zakázáno.    © 2016 grand-canyon.cz
Oktoberfest
Kontakt   |   Ochrana soukromí   |   Archiv