Jeden ze sedmi divů světa - Grand Canyon v americkém státě Arizona - navštíví každoročně více než čtyři miliony turistů.
Booking.com

Národní park Grand Canyon

Oblast Grand Canyonu se stala oblíbenou turistickou destinací již na konci devatenáctého století. Do té doby se také datují první snahy učinit z této oblasti chráněné území a národní park. Velkým proponentem myšlenky vzniku národního parku byl například bývalý prezident USA Theodor Roosevelt. Grand Canyon se však stal národním parkem až za prezidenta Wilsona v roce 1919 jako patnáctý v pořadí. Od té doby jej navštívilo více než 185 milionů návštěvníků a každým rokem přibývají další čtyři miliony.

Národní park Grand Canyon leží na jihozápadě USA ve státě Arizona. Zahrnuje téměř 450 kilometrů toku řeky Colorado a jejího okolí a rozprostírá se na ploše 4926 km2 (tedy přibližně rozlohy Královehradeckého kraje).

Součástí parku jsou kromě samotné řeky i kaňonu i přilehlé vrcholy kaňonu, a to jižní strana (South Rim) a strana severní (North Rim). Zatímco podél navštěvovanější jižní části je umístěna řada zařízení pro turisty (hotely, campy, obchody,…), severní strana je výrazně odlehlejší a nabízí mnohem komornější příležitost pro shlédnutí úžasné scenérie, kterou Grand Canyon nabízí.

Jižní část je pro návštěvníky otevřena celoročně, zatímco severní je otevřena pouze v hlavní sezoně, tj. od cca poloviny května do poloviny října. Vstupné do parku činí pro individuální návštěvníky, kteří přicházejí pěšky, na bicyklu či motorce, 12 USD na osobu. Pro automobil je cena stanovena na 25 USD a opravňuje ke vstupu všechny pasažéry vozu. Vstupné platí na sedm dní, samozřejmě jak pro jižní tak i severní část parku. Další možností je koupě roční vstupenky, která vyjde na 50 USD; tato je platná pouze pro Grand Canyon. Výhodnější možností je zakoupení roční vstupenky do všech národních parků USA, jež stojí 80 USD, a vyplatí se zejména tehdy, pokud turisté plánují i návštěvu dalších parků, jejichž nabídka je na jihozápadě USA velmi široká (např. Zion National Park, Údolí smrti a další).

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek grand-canyon.cz zakázáno.    © 2016 grand-canyon.cz
Oktoberfest
Kontakt   |   Ochrana soukromí   |   Archiv