Jeden ze sedmi divů světa - Grand Canyon v americkém státě Arizona - navštíví každoročně více než čtyři miliony turistů.
Booking.com

Návštěvnická centra v Grand Canyonu

Podél obou stran Grand Canyonu, tedy jižní i severní, je umístěna řada zařízení a příslušenství pro návštěvníky parku, včetně několika návštěvnických center, ve kterých je možno získat veškeré informace o Grand Canyonu a aktuálních podmínkách v národním parku. Většina služeb pro turisty je soustředěna na jižní části kaňonu, které dává přednost zhruba 90% návštěvníků; severní strana pak nabízí výrazně komornější zážitek z návštěvy.

Na jižní straně jsou turistům k dispozici dvě návštěvnická centra – Grand Canyon Visitor Center je umístěno na hlavní příjezdové cestě od jižního vjezdu do národního parku v blízkosti vyhlášeného vyhlídkového bodu Mather Point. V centru jsou návštěvníkům k dispozici venkovní expozice s historií kaňonu, dále velký obchod s knihami, půjčovna bicyklů a řada dalších služeb. Návštěvnické centrum je otevřeno denně od 8 do 17 hodin po celý rok.

O něco dále směrem na západ je v provozu další návštěvnické centrum – Verkamp’s Visitor Center. Původní dlouholetý obchod se suvenýry byl v roce 2008 přebudován na návštěvnické centrum, které je otevřeno od 8 do 18 hodin (v létě až do 20 hodin). Centrum je umístěno v Grand Canyon Village, kde je k dispozici řada ubytovacích kapacit a taktéž v ní začíná jedna z nejoblíbenějších tras do nitra kaňonu – Bright Angel Trail. Mezi návštěvními centry a dalšími zařízeními na jižní straně kaňonu funguje pravidelná autobusová přeprava, která je bezplatná. V Grand Canyon Village je dále umístěno též Backcoutnry Information Center, kde je možno zjistit všechny informace o možnostech přenocování v Grand Canyonu, případně získat nutné povolení.

Grand Canyon

Na jižní straně je turistům k dispozici ještě jedno návštěvnické centrum – Deset View Visitor Center, které je umístěno zhruba 40 kilometrů východně od Grand Canyon Village v blízkosti východního vstupu do parku. Nedaleko tohoto návštěvnického centra je známá památka – strážní věž (Desert View Watchtower), která jistě stojí za zhlédnutí.

Menší návštěvnické centrum je k dispozici i na severní straně Grand Canyonu, ale pouze od poloviny května do poloviny října. Otevřeno je od 8 do 18 hodin a nabízí základní informace a obchod s knihami a suvenýry.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek grand-canyon.cz zakázáno.    © 2016 grand-canyon.cz
Oktoberfest
Kontakt   |   Ochrana soukromí   |   Archiv