Jeden ze sedmi divů světa - Grand Canyon v americkém státě Arizona - navštíví každoročně více než čtyři miliony turistů.
Booking.com

Jak se dostat k severní straně Grand Canyonu

Zatímco většina návštěvníků dává přednost jižní straně Grand Canyonu (South Rim), i jeho severní strana (North Rim) je součástí národního parku a poskytuje nádherný výhled na obrovský kaňon. Vzhledem k vyšší nadmořské výšce než na jižní straně zde panují poněkud drsnější klimatické podmínky, a proto je severní strana parku otevřena pro návštěvníky pouze od půlky května do poloviny října.

Jakkoliv je kaňon v nejužším místě široký pouze několik kilometrů, trvá cesta po silnici z jižní strany na severní téměř pět hodin, a to kvůli značné délce Grand Canyonu (450 kilometrů). I severní strana Grand Canyonu se stále nachází v Arizoně, jakkoli k státním hranicím s Utahem je to odtud pouze padesát mil.

Pokud turisté zvolí ke své návštěvě severní stranu kaňonu, je vhodné přicestovat buď ze severu, případně ze západu z Las Vegas, odkud je zhruba stejně daleko k jižní straně Grand Canyonu (po silnici 93, resp. dále po mezistátní silnici 40) i k severní (po silnici číslo 15). Cesta z jihu od Phoenixu k severní straně zabere pět a půl hodiny, z Flagstaffu pak o dvě hodiny méně. Vjezd do severní části parku se nachází na silnici číslo 67.

Mezi jižní a severní částí je možno využít pravidelné přepravy společnosti Transcanyon Shuttle, která vypravuje každý den jeden spoj. Cesta mezi jižní a severní části vyjde zhruba na 85 USD za jednosměrnou jízdenku a trvá zhruba čtyři a půl hodiny; autobus je vypravován pouze v období mezi květnem a říjnem.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek grand-canyon.cz zakázáno.    © 2016 grand-canyon.cz
Oktoberfest
Kontakt   |   Ochrana soukromí   |   Archiv