Jeden ze sedmi divů světa - Grand Canyon v americkém státě Arizona - navštíví každoročně více než čtyři miliony turistů.
Ubytování v Grand Canyonu
Jižní strana
Camping Hotely
Severní strana
Camping Hotely
Uvnitř kaňonu
Camping Phantom Ranch
Partneři
Jihozápad USA je doslova plný nádherných přírodních památek a národních parků. Jedním z nich je i Údolí smrti neboli Death Valley. Další krásný národní park je Joshua Tree v jihovýchodní části Kalifornie a světovou proslulost si zaslouženě získal národní park Yellowstone. K návštěvě láká i řada dalších států USA; oblíbeným cílem pro dovolenou bývá například prosluněná Florida či naopak její severní protipól Aljaška.

Ubytování v Grand Canyonu

Národní park Grand Canyon je rozdělen na jižní a severní část. Většina návštěvníků (až 90%) dává přednost jižní části, která je snáze dostupná a je v ní poskytováno výrazně více služeb než na straně severní. Méně nároční návštěvníci dají možná přednost ubytování v kempech, zatímco i turisté vyžadující určité pohodlí hotelového pokoje nepřijdou v Grand Canyonu zkrátka.

Booking.com

Na jižní straně parku jsou k dispozici dva kempy – Mather Campground je hlavním kempem s více než 300 místy a je umístěn přímo v Grand Canyon Village. Menší Desert View Campground s 50 místy je otevřen pouze po část roku a lze ho nalézt ve východní části parku zhruba 40 kilometrů od hlavního návštěvnického centra. V jižní části parku je k dispozici hned šest ubytovacích zařízení hotelového typu, z nichž několik je umístěno přímo u hrany Grand Canyonu s výhledem na kaňon.

V severní části parku je krásný hotel Grand Canyon Lodge; otevřen je však pouze od května do října. Současně je na severu kemp se zhruba devadesáti místy.

Návštěvníci, kteří se rozhodnou strávit noc uvnitř kaňonu, si mohou vybrat ze tří udržovaných kempů. Pro přenocování v nich je však nutné povolení od správy parku. To návštěvník nepotřebuje, pokud si zarezervuje nocleh ve Phantom Ranch – jediném „hotelovém“ zařízení uvnitř kaňonu.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek grand-canyon.cz zakázáno.    © 2016 grand-canyon.cz
Oktoberfest
Kontakt   |   Ochrana soukromí   |   Archiv