Jeden ze sedmi divů světa - Grand Canyon v americkém státě Arizona - navštíví každoročně více než čtyři miliony turistů.
Ubytování v Grand Canyonu
Jižní strana
Camping Hotely
Severní strana
Camping Hotely
Uvnitř kaňonu
Camping Phantom Ranch
Booking.com

Camping na jižní straně Grand Canyonu

Na jižní straně Grand Canyonu je k dispozici několik udržovaných kempů, z nichž dva – Mather Campground a Desert View Campground jsou umístěny v blízkosti kaňonu, a proto jsou mezi návštěvníky nejoblíbenější. V blízkém okolí mimo národní park je několik dalších kempů, které nebývají tak zaplněny jako první dva jmenované.

Mather Campground je největším a nejlépe vybavených kempem v národním parku Grand Canyon. Nachází se přímo v Grand Canyon Village a nabízí přes tři stovky míst pro stany i RV vozy. Je otevřen celoročně a v jeho blízkosti jsou za mírný poplatek k dispozici i sprchy s teplou vodou a prádelna. Cena za noc a site je 18 USD a ubytování je možno a záhodno zarezervovat dopředu po internetu; v hlavní sezoně od března do listopadu bývá zpravidla plně obsazen již kolem poledne.

Grand Canyon

Dalším kempem na jižní straně kaňonu je Desert View Campground, jenž je umístěn v blízkosti východního vjezdu do parku (zhruba 40 km od Mather Campground). Tento kemp je menší, nabízí zhruba 50 míst a je zpravidla otevřen pouze od května do října. Cena za noc a site je 12 USD a místo se nedá zarezervovat; ubytování získá ten, kdo přijde dřív.

Bližší alternativou je Ten-X Camprgound, který se sice nachází mimo národní park, ale je umístěn pouze šest kilometrů od jižního vjezdu do parku. Kemp má minimální vybavení, ale to je vyváženo krásným umístěním v lese a velmi nízkou cenou 10 USD za site. Kemp je otevřen od května do října a místa lze zarezervovat online.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek grand-canyon.cz zakázáno.    © 2016 grand-canyon.cz
Oktoberfest
Kontakt   |   Ochrana soukromí   |   Archiv