Jeden ze sedmi divů světa - Grand Canyon v americkém státě Arizona - navštíví každoročně více než čtyři miliony turistů.
Ubytování v Grand Canyonu
Jižní strana
Camping Hotely
Severní strana
Camping Hotely
Uvnitř kaňonu
Camping Phantom Ranch
Booking.com

Camping na severní straně Grand Canyonu

Oproti jižní straně je na severní straně Grand Canyonu obecně nabídka ubytování i dalších služeb pro návštěvníky nižší. Není se co divit, neboť severní stranu navštěvuje každoročně zhruba pouze 10% ze všech návštěvníků národního parku. Jediným kempem uvnitř národního parku je na jeho severní straně North Rim Campground.

Tento kemp má kapacitu devadesáti míst a je otevřen pouze od poloviny května do poloviny října. Místa lze rezervovat dopředu online, což je i doporučováno, neboť bývá většinu dní zaplněn. Cena ubytování se pohybuje od 18 do 25 USD za site a noc a k dispozici jsou zde dále za poplatek sprchy a prádelna.

Další možnosti ubytování v kempu na severní straně Grand Canyonu jsou již limitované. Zhruba 30 kilometrů severně je od května do listopadu v provozu DeMotte Campground za poplatek 17 USD. Dále je možno za určitých omezení kempovat i volně v přírodě v lese; zájemci získají veškeré informace v návštěvnickém centru.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek grand-canyon.cz zakázáno.    © 2016 grand-canyon.cz
Oktoberfest
Kontakt   |   Ochrana soukromí   |   Archiv