Jeden ze sedmi divů světa - Grand Canyon v americkém státě Arizona - navštíví každoročně více než čtyři miliony turistů.
Ubytování v Grand Canyonu
Jižní strana
Camping Hotely
Severní strana
Camping Hotely
Uvnitř kaňonu
Camping Phantom Ranch
Booking.com

Camping uvnitř Grand Canyonu

Přenocování v nitru kaňonu může být pro návštěvníky Grand Canyonu krásným zážitkem. K přenocování pod hranou kaňonu je vždy nutné mít povolení od správy parku; to se netýká návštěvníků nocujících ve Phantom Ranch, kde povolení není nutné. K přenocování mimo tento jediný hotel uvnitř kaňonu je možné buď ve vybudovaných kempech, případně volně v oblastech určených správou parku.

Pod hranou kaňonu jsou vybudovány a udržovány podél tří hlavních „koridorových“ stezek tři kempy. Indian Garden Campground je umístěn u nejoblíbenější stezky Bright Angel Trail zhruba osm kilometrů od jižního vrcholu kaňonu. V kempu je umístěna stanice rangerů, telefon i pitná voda.

Bright Angel Campground je cílem všech tří hlavních stezek. Je umístěn v těsné blízkosti řeky Colorado na dně Grand Canyonu. K dispozici je zde telefon, pitná voda i stanice místních rangerů. Kemp je vzdálen zhruba jeden kilometr od Phantom Ranch, kde je možno dokoupit zásoby jídla.

Cottonwood Campground je malý kemp umístěný zhruba jedenáct kilometrů pod severním vrcholem kaňonu na stezce North Kaibab Trail. Pitná voda je zde k dispozici zpravidla pouze od května do října.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek grand-canyon.cz zakázáno.    © 2016 grand-canyon.cz
Oktoberfest
Kontakt   |   Ochrana soukromí   |   Archiv