Jeden ze sedmi divů světa - Grand Canyon v americkém státě Arizona - navštíví každoročně více než čtyři miliony turistů.
Ubytování v Grand Canyonu
Jižní strana
Camping Hotely
Severní strana
Camping Hotely
Uvnitř kaňonu
Camping Phantom Ranch
Booking.com

Phantom Ranch uvnitř Grand Canyonu

Phantom Ranch je jedinou možností ubytování „hotelového“ typu v nitru kaňonu. Nachází se na dně kaňonu v blízkosti říčky Bright Angel, na pravém břehu řeky Colorado. Ranch byl postaven v roce 1922 a sestává z jedenácti menších chatek, které jsou jednoduše zařízené a pojmou čtyři osoby. Dále nabízí ubytování pro skupiny osob ve větších „ubikacích“.

Ranč je otevřen celoročně, v létě jsou chatky klimatizovány, v zimě zase vytápěny. Dostat se k ranči lze jednou ze stezek vedoucích z vrcholu kaňonu, ať již ze severní či jižní strany. Dále je oblíbenou zastávkou vodáků splouvajících řeku Colorado a také místem pro přenocování účastníků výletů na mulách.

Grand Canyon

Ubytování ve Phantom Ranch je nutno dopředu zarezervovat a to s dostatečným předstihem, neboť zájem je veliký. Je zde možno zakoupit i zásoby jídla, případně si dát plnohodnotný oběd či večeři, které však taktéž musí být zamluveny dopředu.

Ceny ubytování nejsou nijak přehnané – za chatku pro čtyři osoby zaplatí zájemci na noc zhruba 150 USD, za jedno místo v „noclehárně“, která je rozdělená zvlášť pro muže a ženy, zaplatí nocležník zhruba 50 USD.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek grand-canyon.cz zakázáno.    © 2016 grand-canyon.cz
Oktoberfest
Kontakt   |   Ochrana soukromí   |   Archiv